loading...

مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به استرالیا ، اقامت

تصمیم مهاجرت به کشوری دیگر تصمیم بزرگ و پر ریسکی است و تنها زمانی این تصمیم عاقلانه خواهد بود که بدانیم برای چه کاری میخواهیم مهاجرت کنیم و علاوه بر این، اطلاعات لازم درباره ی مهاجرت به کشور مورد نظر

مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا

تصمیم مهاجرت به کشوری دیگر تصمیم بزرگ و پر ریسکی است و تنها زمانی این تصمیم عاقلانه خواهد بود که بدانیم برای چه کاری میخواهیم مهاجرت کنیم و علاوه بر این، اطلاعات لازم درباره ی مهاجرت به کشور مورد نظر را در زمینه کار، تحصیل، تجارت و سرمایه گذاری بدست آوریم.
امروزه کشور کانادا به عنوان کشوری با یک سیاست باز مهاجرپذیری با بیش از 34 گروه قومی مختلف شناخته شده است. شاید از خودتان بپرسید چرا مهاجرت به کانادا؟ اصلا مهاجرت به کانادا چه مزایایی نسبت به سایر کشورها دارد؟ تأسیس شرکت، ایجاد یک کسب و کار یا حتی تحصیل در کشور کانادا به چه شکل است؟ در این مطلب هدف ما راهنمایی شما برای انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا و حتی کار و سرمایه گذاری در کانادا می باشد.


اقدامات لازم برای مهاجرت به کانادا
1- بهتر است با خودتان رو راست باشید، اگر جرأت ریسک کردن ندارید بهتر است همین حالا از مهاجرت به کانادا صرف نظر کنید؛ چون ممکن است در این مسیر خیلی چیزها را از دست بدهید. مهاجرت به کار کسانی می آید که به راحتی با هر شرایطی کنار می آیند و با تغییر میانه خوبی دارند یا مثلا از خوردن غذاهای جدید، مکان های جدید و حتی معاشرت با آدم های جدید لذت می برند. پس قدم اول این است که خودتان را بشناسید و از روحیات خود باخبر شوید
2- خب بعد از اینکه از خودتان مطمئن شدید باید از جایی که قرار است به آنجا مهاجرت کنید اطلاعات کافی را بدست آورید، از همه لحاظ با کشور کانادا آشنا شوید، چه از نظر موقعیت مکانی و آب و هوا و چه از نظر فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی.
3- مهاجرت به کشور کانادا را با سایر کشورها مقایسه کنید و مزایا و معایب آن را بسنجید، گرچه امروزه اداره مهاجرت کانادا راه های زیادی را برای متقاضیان باز گذاشته است و مهاجرت به کانادا خیلی سریع تر و آسان تر از سایر کشورها صورت میگیرد، ولی باز هم شما تصمیم گیرنده هستید و باید شرایط خود را با روش ها و شرایط مهاجرت به کانادا تطبیق دهید.
روش های مهاجرت به کانادا
بعد از اینکه از تصمیم خود برای مهاجرت به کانادا مطمئن شدید وقت آن رسیده که روش های مختلف مهاجرت به کانادا را بررسی کنید و شرایط خود را با شرایط هریک از این روش ها مقایسه کنید و بهترین آن را برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در کانادا انتخاب کنید.در این مرحله می توانید با یک مشاور نیز مشورت کنید ولی حواستان باشد که تا تصمیم نهایی را نگرفته اید پای هیچ قراردادی را امضا نکنید و پولی پرداخت نکنید
بعد از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید و به اندازه کافی درباره مهاجرت به کانادا اطلاعات کسب کردید می توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید که آیا مایل به مهاجرت به کانادا هستید یا نه؟ پیشنهاد ما به شما این است که زبان انگلیسی یا فرانسه را جدی بگیرید و قبل از مهاجرت به یکی از آنها مسلط شوید، چراکه این مهارت فرآیند مهاجرت به کانادا را آسان تر می نماید و شرطی است که در اکثر روش های مهاجرت به کانادا به آن اشاره شده است.

روش های مهاجرت به کانادا
- مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری:
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ویژه مدیران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغلی می باشد که به سرعت و راحتی مهاجرت اهمیت بیشتری می دهند. در این روش از مهاجرت، متقاضی نیازی به یادگیری و داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه ندارد و می تواند در هر یک از شهر های کانادا اقامت گزیند.
- مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی:
مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی برای افرادی مناسب است که هم تجربه کار تجاری و هم سرمایه ای دارند و می توانند با تکیه بر تجربه و سرمایه خود در کانادا کسب و کاری راه انداخته و ایجاد شغل نمایند.
یکی از راه‌های دریافت اقامت کانادا، برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی می باشد. این برنامه جهت توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایه، افراد با تجربۀ تجاری و توان مدیریتی به وجود آمده است.
اگر شما نتوانسته‌اید از راه‌های دیگر به خاطر سن بالای ۳۵ سال و مشمول شدن به سربازی فرزند پسر و نداشتن آیلتس ۷به بالا و... به کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی که در ادامه بیان شده است، ویزای اقامت دائم که به پاسپورت کانادایی می‌رسد، دست پیدا کنید.
- مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی:
بر اساس قوانین مهاجرت به کشور کانادا، هر یک از استان های کانادا به صورت مستقل در جهت پیشرفت خود و رونق بازار کار بطور چشم گیر، به دنبال پذیرش مهاجرت کنندگان از طریق سرمایه گذاری هستند، این امر نه تنها به نفع استان های این کشور است بلکه تا حد زیادی به نفع مهاجران شده است چرا که فرایند مهاجرت را آسان و سریع تر نموده است. علاوه بر این برنامه انتخاب استان ها باعث شده تا هرکدام از استان ها بتوانند به تنهایی اشخاصی را که قصد مهاجرت به یک استان خاص را دارند، انتخاب کنند.به این صورت که استان های شرکت کننده در این برنامه با CIC قرار داد میبندند تا بتوانند مستقیما مهاجری را که واجد شرایط آنهاست انتخاب کنند و متقاضیان این برنامه نیز باید درخواست خود را به استانی که قصد اقامت در آن را دارند اعلام کنند.
- مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی:
بر اساس برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، دانشجویان و کارگران خارجی که دارای ویزای موقت می‌باشند می‌توانند ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند.
- مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و خویشاوندان:
در صورتیکه یکی از خویشاوندان نزدیک شخص تقاضا دهنده ی مهاجرت به کانادا در کشور کانادا سکونت داشته باشند، مانند همسر، فرزند، پدر و مادر، که هرکدام از این بستگان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشند، متقاضی می تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقامت کانادا را دریافت کند.
تحصیل در کانادا
در کشور کانادا به یادگیری و تحصیلات اهمیت زیادی داده می شود به همین خاطر سیستم آموزش و پرورش آن یک سیستم درجه یک با استانداردهای بالا است و پول بیشتری برای آموزش خرج می شود.
در اینجا ممکن است سوالی پیش بیاید که چرا کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ دلایل زیر می تواند پاسخ خوبی برای این سوال باشد:
1- کانادا مکانی امن برای تحصیل
کشور کانادا پایین ترین نرخ جرم و جنایت را در منطقه به ثبت رسانده است و همین دلیل خوبی است که کانادا تبدیل به مکانی امن برای تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی شده است. علاوه بر این چون کشور کانادا در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد، استفاده از سلاح های گرم به شدت کنترل شده واستفاده از آنها به صورت عام ممنوع است.
2- هزینه ی پایین برای تحصیل
اگر کشور کانادا را با سایر کشورها مقایسه کنیم، کانادا پایین ترین شهریه را از دانشجویان خارجی دریافت می کند.برای یک دانشجوی خارجی که درسطح لیسانس قصد تحصیل دارد در طول یک سال تحصیلی (8 ماه) نرخ شهریه 11,903 دلار کانادایی می باشد، اما این نرخ باتوجه به رشته تحصیلی متغیر است.
3- وجود تکنولوژی پیشرفته در کانادا
کشور کانادا با کمک بسیاری از دانشمندان با استعداد، محققین و کارآفرینان، محیطی مهیج و پیشرفته را برای کار و تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.
کار در کانادا
پیدا کردن شغل در کانادا کار آسانی نیست و اغلب مهاجران برای پیدا کردن کار در کانادا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. در کشور کانادا حتی برای کارهای خیلی معمولی مثل فروشندگی، کارهای فنی منازل و... افراد به گذراندن دوره و در بعضی موارد گرفتن مدارک خاص و عضویت در انجمن های معین نیاز دارند. بنابراین برای کارهای تخصصی تر مراحل بیشتری باید گذرانده شود. شاید شما در کشور خودتان متخصص محسوب شوید ولی در کانادا به دلیل کسری مدارک و یا عضویت ها، کار دلخواه خود را پیدا نخواهید کرد. در بعضی کارها هم که خود کشور کانادا در آنها بسیار پیشرفته است، مثل صنایع خودروسازی یا نرم افزار، مشخص است که رقابت با متخصصین این رشته ها در کانادا بسیار سخت است.

نظرات (0) تاریخ : پنجشنبه 18 آذر 1395 زمان : 17:44 بازدید : 652 نویسنده : معدب پور
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
 • 1399
 • 1395
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 33
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 31
 • بازدید امروز : 6
 • باردید دیروز : 184
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 353
 • بازدید ماه : 3,059
 • بازدید سال : 16,496
 • بازدید کلی : 124,826